Menu
395 Dundas Street W 115, Oakville, ON L6M 5R8



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$528,000
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 1 |
| Exterior | Concrete |
| Property Tax | $2,896 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Neyagawa Blvd/Dundas St. W |
Description
Bright and beautiful 2 bedroom 2 bathroom condo perfect for living and entertaining. Experience the perfect blend of timeless elegance and modern convenience in one of Oakville's most coveted new communities, this is a residence defined by sophistication and serenity - with every detail thoughtfully curated to elevate modern living. Surrounded by breathtaking ravines and lush parklands, this is a place where architectural brilliance meets natural beauty.Enjoy seamless access to top-tier transit, steps from acclaimed restaurants, premier shopping, and the shimmering shores of Lake Ontario. Families will thrive with proximity to some of the region's finest public and private schools - all within reach of your front door. Pictures are from prior listing.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Flat) | 2.54 X 2.74 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.07 X 2.46 m |
|
| Living Room (Flat) | 3.05 X 3.69 m |
|
| Dining Room (Flat) | 3.05 X 3.68 m |
|
| Kitchen (Flat) | 3.23 X 3.51 m |
|
Broker: CENTURY 21 MYPRO REALTYMLS®#: W13140650
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type