Menu
#421 - 405 Dundas Street, Oakville, ON L6M 4P9



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,200
Leased Price:
$2,200
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 4 |
| Exterior | Concrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Neyagawa Blvd & Dundas St W |
Description
Beautifully Built 1 bedroom and Den great layout that can be designed as 2 bedroom. Brightly Lit
with large windows and upgraded laminate floor bright lights throughout in this beautiful boutique
building in the heart of Oakville! Close proximity to Transit, Shopping, Restaurants, Highways,
Entertainment and Much More. Amenities which includes large Party Room, Fitness Centre, Concierge.
Available for immediate occupancy.Blinds will be installed before possession.
Extras
S/S Fridge, Stove, Oven, B/I Dishwasher, B/I Microwave, Washer, Dryer. Tenant is Responsible for Utilities, Tenant Insurance & Key Deposit. Easy to show and ready for move-in.Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Main) | 2.51 X 2.51 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.04 X 3.04 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.5 X 3.5 m |
|
| Dining Room (Main) | 3.5 X 3.5 m |
|
| Living Room (Main) | 3.04 X 2.99 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE SIGNATURE REALTYMLS®#: W7336496
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type