Menu
#316 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,999
Leased Price:
$3,100
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 3 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas and sixth line |
Description
This Amazing Suite Located On The third Floor, 2 Bedroom, 2 Bathroom Suite Is Located In Oakville With 9 Ft Ceilings And An Upgraded Kitchen With Granite Countertops And Stainless Steel Appliances. Minutes To Go Transit & Close To Park And Highway. Close To The Highways, Plazas, Schools, Etc. Built-In Fridge, Dishwasher, Cooktop, Stacked Washer/Dryer. Luxuries Include Fitness Room, Get-Together Room, Patio Terrace, Visitor Parking & More. One Parking Space. Additional Parking Spot Available For Extra Cost.**** EXTRAS **** 1 additional parking spot available at an extra cost
Extras
1 additional parking spot available for extra costDetails
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Other |
| Sewers | |
| Elevator | Yes |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Family Room (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Breakfast (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom (Flat) | 0 X 0 m |
|
Broker: INTERNATIONAL REALTY FIRM, INC.MLS®#: W6161864
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type