Menu
#329 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,950
Leased Price:
$2,950
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 3 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas Street and Sixth Line |
Description
Spacious, Open Concept Functional Living Space Consisting Of 2 Bedrooms & 2 Full Bathrooms. Enjoy The Party And Media Room, Indoor Fitness Room, Outdoor Bbq Lounge On The Roof Top, Underground Parking & Spacious Locker. The Kitchen Has Elegant Granite Countertops, Large Island & Stainless Steel Appliances. Combined Living & Dining Area O/Looks The Patio. Master Bedroom W/Walk-In Closet & 4Pc Ensuite. 2nd Bedroom is Connected to The 2nd Full 4Pc Bathroom. Smart Home With With Central Hub. Keyless Entry, Full Access Via Smart Phone! Bright & Spacious Combined Living & Dining Area. Located Close To: Public Transit, Top-Ranked Schools, Groceries, Shopping, Banks, Parks And Restaurants. Don't Miss It!!
Extras
Close to all amenities. Upgraded Kitchen Appliances namely, S/S Stove, S/S Fridge, S/S Dishwasher, B/I Microwave, Ensuite Washer/Dryer, All Light Fixtures, All Window Coverings namely Blinds, One Underground Parking spot, One Locker.Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | None |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Elevator | Yes |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W6771902
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type