Menu
#119 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,950
Leased Price:
$2,950
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 1 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas/Sixth Line |
Description
YES PRICE IS RIGHT -->> Absolutely Gorgeous 2 Bedrooms with 2 Full washrooms high Ceilings. - Laminate Flooring Throughout Entire Unit, Upgraded Kitchen Layout W/ Entertainer's Island, Extended Cabinetry, Quartz Countertops , Upgraded Bathroom Vanity & Tiles, & Bedroom Mirrored Closet. Ensuite Laundry. Lots Of Natural Bright Light. 43 sq ft Terrace. Perfect For Entertaining. Lots Of Amenities Including Party Room, Social Lounge, Gym, & Rooftop Terraces W/ Bbqs. Close To Shopping, Hospitals, & Highways. It's a Must-See.
Extras
Fridge, Stove, Dishwasher, Cloth washer and dryerDetails
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Ground) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Ground) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Ground) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Ground) | 0 X 0 m |
|
Broker: RE/MAX REAL ESTATE CENTRE INC.MLS®#: W6787006
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type