Menu
#313 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,300
Leased Price:
$2,300
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Common Element Condo |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 3 |
| Exterior | "Brick Front" |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas St W & Sixth Line |
Description
Elegant Contemporary Brand New Unit, One Bedroom Plus Den In Uptown Oakville. Extra Kitchen Cabinetry With Beautiful Kitchen Island, Spacious Laundry Room, Beautiful Finishes Throughout. Upgraded Flooring, Contemporary Kitchen Cabinets, Designer Paint Color And Spacious Master Bedroom . Stunning Amenities Including: Gym, Rooftop Terrace With Bbq, Social Lounge, And More. Steps To Grocery, Walmart, Shops. Hospital, Qew, And 407 Nearby!
Extras
S/S Appliances, S/S Microwave & Hood-Fan Above Stove Combo, Washer & Dryer. B/I Dishwasher. Parking And Locker Included!Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bathroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Family Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: META REALTY INC.MLS®#: W7380660
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type