Menu
#308 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,200
Leased Price:
$2,200
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 3 |
| Exterior | "Stucco (Plaster)" |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | DUNDAS / SIXTH LINE |
Description
Welcome To 5 North In Oakville! This Gorgeous Suite Boasts Of Stunning Finishes and Is Filled With Natural Light. Enjoy 9 Ft Smooth Ceilings And Premium Upgrades Incl. S/S Appliances, W/O To Private Balcony, Ensuite Laundry. Keyless Entry & Great Amenities! Steps To Shops, Parks, Schools And Transit! A Must See!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Living Room (null) | 3.28 X 4.52 m |
|
| Kitchen (null) | 2.13 X 3.58 m |
|
| Den (null) | 2.39 X 2.11 m |
|
| Bedroom (null) | 3.05 X 3.07 m |
|
Broker: CENTURY 21 INNOVATIVE REALTY INC.MLS®#: W7405282
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type