Menu
#327 - 95 Dundas Street, Oakville, ON L6M 5N4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,299
Leased Price:
$2,299
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 3 |
| Exterior | "Brick Front"Concrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Sixth Line & Dundas |
Description
Spectacular 1+DEN CONDO IN PRESERVE AREA , BEUTIFUL STACKED KITCHEN WITH QUARTZ COUNTER , SS APPLIANCES & BF BAR. GOOD SIZE BED ROOM WITH HUGE WINDOW AND VINYL FLOORS.WALKING DISTANCE TO BUS TERMINAL,WALMART, LCBO AND ALL OTHER AMENITIES.
Extras
FRIDGE, STOVE, WASHER, DRYER & DWDetails
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: HOMELIFE SILVERCITY REALTY INC.MLS®#: W8019716
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type