Menu
#633 - 128 Grovewood Common na, Oakville, ON L6H 0X3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,275
Leased Price:
$2,250
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 6 |
| Exterior | BrickConcrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Trafalgar / Dundas |
Description
Stunning 1 Bedroom Unit In Bower Condos. Soaring 10Ft Ceiling. Bright & Spacious. Laminate Floors Thru-Out. Modern & Sleek Kitchen With Extended Cabinetry For Extra Storage, Granite Counter-Top, Stainless Steel Appliances. Spacious Bedroom With Large Closet & Huge Window. Locker On Same Floor. Ensuite Laundry. Steps To Grocery, Restaurants, Schools, Parks & Transit. Act Now! Won't Last! NOTE: Pictures Taken From Previous Listing.
Extras
Included: S/S Fridge, Stove, B/I Dishwasher, Otr Microwave) And White Washer/Dryer. 1 Underground Parking & 1 Locker The Same Floor. Building Amenities Include Gym & Party/Meeting Room.Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Heat Pump |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Electric |
| Sewers | |
| Elevator | Yes |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Laundry (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bathroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: IPRO REALTY LTD.MLS®#: W7337698
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type