Menu
3079 John Mckay Boulevard, Oakville, ON L6H 4K5



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
4 bed
4 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$4,050
Leased Price:
$4,050
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Att/Row/Townhouse |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Lot Size | 19.85 x 0.0 |
| Exterior | "Stucco (Plaster)"Stone |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas and John Mckay Blvd. |
Description
Experience Luxury Living! Brand-New 4 Bed, 3.5 Bath, 2-Garage Townhouse with in Joshua Creek. Impeccable Upgrades: Hardwood Floors, Balcony, Open Concept Kitchen with Island. Enjoy a Rooftop Terrace, Electric Fireplace, and loads of sunlight. Easy Access to 403, 407, QEW, Steps to Pond, Shopping, Transit, Trails, and Golf Course. Your Dream Home Awaits!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 4 (Main) | 3.96 X 4.63 m |
|
| Bedroom 3 (Third) | 2.84 X 3.61 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 2.84 X 3.66 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 3.66 X 4.88 m |
|
| Dining Room (Second) | 2.95 X 3.96 m |
|
| Living Room (Second) | 3.96 X 4.67 m |
|
| Kitchen (Second) | 5.59 X 4.72 m |
|
Broker: ROSEMOUNT REALTY AND ASSOCIATES LTD.MLS®#: W7018112
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type