Menu
1385 Kaniv Street, Oakville, ON L6M 5P3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
4 bed
4 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,600
Leased Price:
$3,600
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Att/Row/Townhouse |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Lot Size | 19.71 x 80.75 |
| Exterior | BrickStone |
| Property Tax | $0 |
| Basement | Unfinished |
| Dir/Cross St | Dundas St / Third Line |
Description
Brand New Quality Home In Prestigious Rural Oakville Community, 4 Bedrooms+ 4 bathrooms,Hardwood Flooring Through-out, 9 Feet Ceiling on Ground and Second Flr,Modern Kitchen With Quartz Counter top,Huge Central Island, S/S Appliance, Pot Lights, 2 Ensuite Brs on Third(5pc) and Ground Flr(4pc).Next to Oavkille Hospital, close to Hwy,Park,Shoppings & Plazas.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | Rural Oakville |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 4 (Ground) | 3.47 X 2.87 m |
|
| Bedroom 3 (Third) | 2.74 X 2.93 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 2.93 X 2.74 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 3.05 X 3.84 m |
|
| Dining Room (Second) | 2.93 X 2.9 m |
|
| Kitchen (Second) | 4.45 X 3.96 m |
|
| Great Room (Second) | 5.52 X 3.72 m |
|
Broker: MEHOME REALTY (ONTARIO) INC.MLS®#: W7369242
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type