Menu
3244 Meadow Marsh Crescent, Oakville, ON L6H 0T6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
5 bed
5 bath
4parking
sqft *
Terminated
List Price:
$5,500
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Detached |
| Total Parking Spaces | 4 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | "Partially Finished" |
| Dir/Cross St | Dundas/Eighth Line |
Description
What you have been waiting for A Beautiful 50' Lot Detached bright and sunny home in PrestigiousOakville! Hardwood Flooring Throughout, 10 Ft Ceiling On The Main,9 Ft On The 2nd Floor And 9 Ft onThe Basement. Great Location in Oakville, Close To Shopping Center, Supermarket, Bank, Restaurants,Parks, Schools, Highways and Downtown Oakville.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bathroom (Basement) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 5 (Basement) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 4 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 0 X 0 m |
|
| Den (Main) | 0 X 0 m |
|
| Breakfast (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
| Family Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE SIGNATURE REALTYMLS®#: W8081706
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type