Menu
3412 Millicent Avenue, Oakville, ON L6H 0Z3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,550
Leased Price:
$2,550
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Detached |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas St E & Sixth Line |
Description
***Utilities Included*** (Hydro, Gas & Water). Looking For A Spacious, Modern & Comfortable Home? Check Out This Brand New Never Lived In 2 Bedroom 1 Washroom Coach House. Featuring 874 Sqft With Hardwood Floor & Broadloom Throughout, Top End Appliances, Stone Counters, Separate Entrance With Private Single Garage.
Extras
Use Of Stainless Steel Fridge, Stove, Dishwasher & B/I Microwave. Washer & Dryer. No Pets Or Smoking. Air Conditioner Will Be Installed In Spring As New Home Completed In Winter.Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 3.23 X 2.74 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.35 X 3.05 m |
|
| Great Room (Main) | 4.45 X 2.87 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.29 X 2.98 m |
|
Broker: SAM MCDADI REAL ESTATE INC.MLS®#: W8017652
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type