Menu
3251 Mockingbird Common na, Oakville, ON L6H 0X1



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
3 bed
3 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,390
Leased Price:
$3,300
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Att/Row/Townhouse |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | FullUnfinished |
| Dir/Cross St | Threshing Mill/Postridge |
Description
Luxury End Unit Townhouse Like A Semi Located at Prestigious Family Community Of Oakville - Trafalgar/Dundas. Upgraded Kitchen & Washrooms * 9 Ft Ceiling & Hardwood Floor On Main Floor * Bright & Spacious Master Bedroom with A Large W/I closet & 3 Pc Ensuite. A Laundry Room on 2nd Floor. Close To Schools, Shopping Malls, Banks, Restaurants, Public Transit & Hwy 403/407.
Extras
** Vacant, Showing at 10pm-8pm Everyday **Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Family Room (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: HIGHLAND REALTYMLS®#: W7372048
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type