Menu
215 Sabina Drive, Oakville, ON L6H 0L5



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
3 bed
4 bath
2parking
sqft *
Expired
List Price:
$3,550
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Att/Row/Townhouse |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Exterior | "Brick Front"Stone |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | DUNDAS ST E/TRAFALGAR RD |
Description
Amazing Freehold Townhouse With 3 Bedrooms & 4 Washrooms At Prime Oakville Location. Feels Like A Semi. Large Windows, Plenty Of Sunlight, Laminate Floors Through-Out, Modern Kitchen With Tons Of Cabinets. Stainless Steel Appliances, Quartz Countertop, Custom Backsplash, Big W/O Balcony On 2nd& 3rd Floor. Close Proximity To Grocery, Park, Best School (Elementary & Secondary), Public Transit, Hospital, Restaurants, Highway & Other Amenities.
Extras
All Electric Light Fixtures, Stainless Steel Fridge, Bosch Induction Stove, Stainless Steel Dishwasher, Washer & Dryer, Garage Door Opener. Tenant Pay All Utilities. Small Easy To Maintain Backyard.Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Third) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Second) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Second) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Second) | 0 X 0 m |
|
| Family Room (Ground) | 0 X 0 m |
|
Broker: HOMELIFE/CIMERMAN REAL ESTATE LIMITEDMLS®#: W7263234
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type