Menu
#322 - 3078 Sixth Line na, Oakville, ON L6M 1P8



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,900
Leased Price:
$2,950
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 2 |
| Exterior | Concrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Sixth line and Dundas |
Description
Lovely Bright & Spacious Executive Urban Townhouse. Two(2) Bedrooms with two(2) full bathrooms and 330 sqft top roof terrace. Steps away from all amenities and major highways. Highly rated school districts.
Extras
Stainless steel fridge, Stainless steel stove, Built-in Dishwasher, Built-in Microwave, Washer and Dryer Window cover & Lights.Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Upper) | 3 X 2.65 m |
|
| Primary Bedroom (Upper) | 3.7 X 3.5 m |
|
| Kitchen (Main) | 4.02 X 1.6 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.8 X 3.44 m |
|
| Living Room (Main) | 5.8 X 3.44 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE SIGNATURE REALTYMLS®#: W7400598
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type