Menu
#120 - 3062 Sixth Line, Oakville, ON L6M 4J9



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,800
Leased Price:
$2,800
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 01 |
| Exterior | BrickStone |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Sixth Line & Dundas |
Description
Presenting A Gorgeous Stacked TH In Prestigious Oakville At Dundas & Sixth Line. Urban 2 Bed 2 Full Bath Model W/ 1163 Sqft.Private Front Outdoor Patio/ Bbq Area. Walk Into A Bright Fully O/C Kitchen, Dining, Living Area W/ Smooth Ceilings, Laminate FlrsKitchen Island, Breakfast Bar & Modern Kitchen S/S Appl. Lrg Front Closet & Bonus Hallway Pantry. 4Pc Modern Guest Bathroom W/Carrara Tiles. Queen Sz 2nd Bdrm W/ Soft Carpeting. Lrg Above Ground Window & Dbl Closet. King Size Master Feat His/ Her WalkThrough Closets To Your Very Own 4Pc Ensuite W/modern Decor Finishes. Ensuite Laundry, 1 Underground Parking & Visitor Parking.Outdoor Common Area Patio & Pergola.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Flat) | 2.46 X 2.77 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.01 X 4.08 m |
|
| Kitchen (Flat) | 2.16 X 4.32 m |
|
| Dining Room (Flat) | 3.41 X 2.71 m |
|
| Living Room (Flat) | 3.41 X 3.98 m |
|
Broker: CENTURY 21 MILLENNIUM INC.MLS®#: W8085428
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type