Menu
#329 - 3078 Sixth Line, Oakville, ON L6M 4J9



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,000
Leased Price:
$2,900
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 1 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas / Sixth Line |
Description
South facing full of sunlights, 2 Years New Spacious Two-Bedroom over 1100 sql Executive Stack Townhouse For You To Call Home. 9 Ft Ceiling And Huge Open Concept Modern Kitchen. Super large island in kitchen. Minutes To Shopping Center, Hospital, Sheridan College. Over 500 Sqf beautiful Terrance For You To Enjoy Morning Coffee And Sunshine With Your Loved Ones. White Oaks High School And Top Primary Schools.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Second) | 2.74 X 2.44 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 3.66 X 3.05 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.79 X 3.05 m |
|
| Living Room (Main) | 5.79 X 3.05 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.66 X 2.44 m |
|
Broker: RE/MAX IMPERIAL REALTY INC.MLS®#: W7052738
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type