Menu
#410 - 345 Wheat Boom Drive, Oakville, ON L6H 7X4



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,900
Leased Price:
$2,900
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 4 |
| Exterior | ConcreteInsulbrick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas St. E / Trafalgar Rd. |
Description
Welcome to 345 Wheat Boom Dr. #410, a spectacular, fully upgraded, never lived-in, 2 bed / 2 bath corner suite with expansive views and natural light pouring in throughout! Full size stainless steel appliances, upgraded cabinetry, quartz counters and blond engineered flooring! Priced to go! Inclusions are 1 underground parking spot and full size locker.
Extras
underground parking# B-31; locker: p2, Room 222, #409Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 3 X 3 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.05 X 3.05 m |
|
| Living Room (Main) | 3.38 X 3.28 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.28 X 3.05 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REAL ESTATE SERVICES LTD.MLS®#: W7232328
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type