Menu
#209 - 3200 William Coltson Avenue, Oakville, ON L6L 7W6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,400
Leased Price:
$2,400
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 2 |
| Exterior | Concrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas And Trafalgar |
Description
Welcome To Upper West Side Condo. Brand New Never Lived In Beautiful 1 Bedroom Apartment With Premium Finishes in North Oakville. Everything you need almost at your doorstep. Walking Distance To Grocery, Retail, Lcbo etc. Near Oakville Hospital, 407, 403, Sheridan College, Walk To Longo's, Superstore, Walmart, LCBO, Restaurants!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Flat) | 2.59 X 1.82 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.07 X 3.07 m |
|
| Kitchen (Flat) | 3.78 X 3.35 m |
|
| Living Room (Flat) | 3.83 X 3.35 m |
|
Broker: ORION PLATINUM REALTYMLS®#: W8180158
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type