Menu
#203 - 3200 William Coltson Avenue, Oakville, ON L6H 7W6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
Terminated
List Price:
$2,400
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 2 |
| Exterior | Concrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Trafalgar/Dundas |
Description
Discover Your Perfect Oasis In The Heart Of Oakville With This Stunning Brand New 1 Bedroom Condo for Lease ,With 2 Parking Spots! Step Into Your Own Personal Haven With 620 Square Feet Of Spacious And Inviting Living Space, Complete With Modern Finishes And A Pristine Canvas For You To Create Your Dream Home. The Bright And Airy Living Space With Its 10 Feet High Ceilings Is Perfect For Entertaining Or Simply Unwinding After A Long Day. The Stylish Kitchen Features Modern Appliances, Ample Cabinetry, And Sleek Finishes, Making Meal Prep A Breeze. The Bedroom Is A Retreat Unto Itself, Providing A Peaceful Respite From The Outside World, Lease price With 2 parking spot $2500
Extras
1Parking Spots**& 1 LockerDetails
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Flat) | 0 X 0 m | |
| Dining Room (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Flat) | 0 X 0 m |
|
Broker: RE/MAX REALTY SPECIALISTS INC.MLS®#: W8257948
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type