Menu
#705 - 3220 William Coltson Avenue, Oakville, ON L6H 7W6


Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
Terminated
List Price:
$534,900
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 7 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Bc Trafalgar Inc. |
Description
Assignment Sale: Upper West Side Condos One Bedroom . This Unit Offers Open Concept Modern Kitchen With Living Area walk Out to The Balcony. Good Size Bedroom With Large Closet & Window. Close to Trafalgar Rd/Hwy 407 park & ride GO station, golf course and shopping centres.
Extras
All Appliances ( Stove, Dishwasher, Fridge, Washer & Dryer ) & One ParkingDetails
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom (Main) | 3.04 X 2.92 m |
|
| Kitchen (Main) | 4.5 X 3.2 m |
|
| Living Room (Main) | 4.51 X 3.35 m |
|
Broker: SAVE MAX ELITE REAL ESTATE INC.MLS®#: W7253434
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type