Menu
#410 - 3220 WILLIAM COLTSON Avenue, Oakville, ON L6H 7X9



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,350
Leased Price:
$2,350
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Co-op Apartment |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 4 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Trafalgar & Dundas |
Description
Gorgeous brand new never lived in one bedroom plus den modern concept in very high demand area, 1car parking and locker. Fully upgraded bright & spacious layout ,laminated floors throughout, upgraded kitchen, master with ensuite, Ensuite laundry washer/ dryer, Fitness room, Media Lounge, Yoga and movement studio, Rooftop terrace, indoor Bicycle Storage rooms, Pet Wash station etc. Very Convenient Location, Close To Plaza, Transit, sheridan college ,go station,403&407 etc.
Extras
All Elf's, Fridge, Stove, B/I Dishwasher, Washer & Dryer, Very Convenient LocationDetails
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Main) | 2.08 X 2.03 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.3 X 3.3 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.51 X 2.13 m |
|
| Dining Room (Main) | 4.57 X 3.35 m |
|
| Living Room (Main) | 4.57 X 3.35 m |
|
Broker: RE/MAX REALTY SPECIALISTS INC.MLS®#: W8139878
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type