Menu
330 Wisteria Way, Oakville, ON L6M 1L6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
4 bed
4 bath
4parking
sqft *
Leased
List Price:
$5,000
Leased Price:
$5,000
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Detached |
| Total Parking Spaces | 4 |
| Lot Size | 38.0 x 90.0 |
| Exterior | "Brick Front"Stone |
| Property Tax | $0 |
| Basement | Unfinished |
| Dir/Cross St | DUNDAS ST W& GEORGE SAVAGE AVE |
Description
Gorgeous property situated in North Oakville, just a short walk to public school, transit, and convenient access to 407/QEW with a double garage. The main floor boasts 10' ceilings, an open concept design encompassing the living area, dining room, and family room. Beautiful wood flooring extends throughout the main floor. The kitchen features marble countertops, built-in appliances, a gas stove, double-door fridge, stylish backsplash, and pot lights. Two primary bedrooms with walk-in closets and ensuites, along with second-floor laundry, provide comfort and convenience. The KITCHEN has a walkout to the backyard, adding to the overall appeal of this exceptional home.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Great Room (Main) | 4.25 X 3 m |
|
| Family Room (Main) | 4.25 X 3 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.5 X 3.1 m |
|
| Bedroom 4 (Second) | 3 X 3 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 3.2 X 3 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.3 X 3.2 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 3.6 X 3.2 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REAL ESTATE SERVICES LTD.MLS®#: W8012818
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type