Menu
#712 - 2325 Central Park Drive, Oakville, ON L6H 0E2



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,400
Leased Price:
$2,400
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 7 |
| Exterior | BrickConcrete |
| Property Tax | $0 |
| Basement | Other |
| Dir/Cross St | Dundas / Trafalgar |
Description
Spectacular Unobstracted View. RENOVATED, Beautiful 1 Bed + Den Condo In a Luxurious Building. This Unit Offers Views Of The 27-Acre Park, Ponds And Trails From An Private Open Balcony. NEW Laminate throughout with Updated Bathroom Counter. Located In The Desirable Oak Park Community With Amenities Nearby. The Den Is A Good Size For A Second Bedroom. Building Amenities Include Outdoor Pool, Party Room, Gym, Bbq Area, And Sauna.
Extras
Granite Countertops, 5-Pce Appliances, 1 Parking, All Existing ELFs and Window CoveringsDetails
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Flat) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Flat) | 0 X 0 m |
|
Broker: LIVING REALTY INC.MLS®#: W7275526
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type