Menu
#1011 - 2365 Central Park Drive, Oakville, ON L6H 0C7



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,700
Leased Price:
$2,650
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 10 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Oak Park/Central Park |
Description
Perfect For Executives Oak Park Condo Featuring 878 Sq Ft & 43 Sf Balcony, 9Ft Ceilings With View Of The Niagara Escarpment. Upgrades Includes Hardwood Floors, Ceramics In Baths, Upgraded Kitchen Cupboards & Granite Counter-Tops, Mirrored Closets. 1 Parking Spot & Private Locker Included
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 2.5 X 2.81 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.34 X 3.61 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.06 X 2.89 m |
|
| Dining Room (Main) | 6.07 X 3.22 m |
|
| Living Room (Main) | 6.07 X 3.22 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REAL ESTATE SERVICES LTD.MLS®#: W7355668
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type