Menu
#706 - 2379 Central Park Drive, Oakville, ON L6H 0E3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,225
Leased Price:
$2,200
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Apartment |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 7 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas/Trafalgar |
Description
This One Bedroom Suite Is Appointed With Rich Dark Cabinetry And Flooring, And Offers A Scenic Balcony View Of The Town's Skyline And Lake Ontario. Great Building Amenities Include A Gym, Sauna, Whirlpool, Outdoor Pool, Bbq Patio, Media Room And Party Room.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| UFFI | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Other |
| Sewers | |
| Elevator | Yes |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Living Room (Main) | 5.21 X 3.05 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.29 X 2.29 m |
|
| Bedroom (Main) | 3.66 X 2.77 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W8140082
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type