Menu
#302 - 275 Littlewood Drive, Oakville, ON L6H 0K5



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,000
Leased Price:
$3,000
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Level | 3 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas Rd E / Trafalgar Rd |
Description
Enjoy This Nearly New Ballantry Oak Park Urban Town! Spacious 2 Bedroom, 2 Full Bathrooms Corner Unit Freshly Painted Throughout With Newer Premium Laminate Flooring, Soaring 9Ft Ceilings, Functional Open Concept Design. Parking For 2! Private Garage With Opener And Covered Driveway With Walk Through Locker From Garage. Enjoy Entertaining On A 13 X 10 Ft Covered Balcony with unobstructed view! Mere Footsteps To Walmart, Loblaws, Lcbo, Restaurants...Minutes To 403, Qew, Hospital
Extras
Tenant responsible for all utilities (gas, electricity, water, hot water tank rental), acquire tenant insurance and $300 refundable key deposit for key(s), fob(s), GDO, etc...Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| UFFI | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 4.57 X 2.74 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 4.27 X 3.35 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.96 X 2.44 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.8 X 3.66 m |
|
| Living Room (Main) | 5.8 X 3.66 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W8082770
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type