Menu
2484 Post Road #17, Oakville, ON L6H 0G6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
Leased
List Price:
$2,600
Leased Price:
$2,600
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 1 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas St & 6th Line |
Description
Discover this gorgeous, FULLY FURNISHED 2-bedroom, 2-bathroom townhouse offering nearly 1,000 sq.ft. of bright, open-concept living space, all on one level with no stairs! Located in the highly sought-after Waterlilies Complex (Dundas & Trafalgar), this home is steps away from top schools, shops, parks, and provides easy access to highways. Features: Includes 1 Parking, Spacious open-concept layout with abundant natural light Modern kitchen with granite countertops, stainless steel appliances, and ceramic tile flooring Quality laminate flooring throughout Convenient underground parking available Fully furnished with stylish, modern furnishings Perfect for professionals, small families, or anyone seeking a low-maintenance, move-in-ready, stylish home in a prime location. Being very close to the police station, this house is very safe! Don't miss out schedule a showing today!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 3.5 X 2.7 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 4.2 X 3.1 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.35 X 2.5 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.8 X 3.35 m |
|
| Living Room (Main) | 5.8 X 3.35 m |
|
Broker: DREAM HOME REALTY INC.MLS®#: W12214524
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type