Menu
2484 Post Road 18, Oakville, ON L6H 0G6



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,580
Listed on Mar 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 1 |
| Level | 2 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas/Sixth Line |
Description
Bright and spacious 2-bedroom condo townhouse located in the desirable Dundas/Sixth Line community in Oakville. Featuring a modern kitchen with granite countertops, stainless steel appliances, and laminate flooring throughout. Functional layout ideal for families or single professionals.Enjoy an open balcony and a convenient lifestyle just steps to Walmart Supercentre, schools, and community centre. Minutes to the new hospital, Sheridan College, shopping, major highways (QEW/407/403), and GO Station.Includes 1 parking space and 1 locker! Don't miss it!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Furnace Room (Third) | 0.9 X 1 m |
|
| Bathroom (Third) | 2.4 X 1.8 m |
|
| Laundry (Third) | 0.9 X 1 m |
|
| Bedroom 3 (Third) | 4.5 X 3 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 3 X 2.7 m |
|
| Other (Second) | 3.5 X 1.35 m |
|
| Powder Room (Second) | 2 X 0.75 m |
|
| Kitchen (Second) | 2.46 X 2.43 m |
|
| Dining Room (Second) | 5.23 X 3.35 m |
|
| Family Room (Second) | 5.23 X 3.35 m |
|
| Foyer (Ground) | 1.2 X 1 m |
Broker: 51SELLHOME INC.MLS®#: W12929844
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type