Menu
184 Ross Lane, Oakville, ON L6H 5K3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
3 bed
2 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,500
Leased Price:
$3,500
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Semi-Detached |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Exterior | "Aluminum Siding""Brick Front" |
| Property Tax | $0 |
| Basement | Finished |
| Dir/Cross St | Dundas St. / Towne Blvd |
Description
Rarely Available Semi-Detached Home For Lease In River Oaks. Bright, Clean And Recently Updated Home With Large Fenced Outdoor Space. Close To Schools, Grocery, Parks, Highway And Backs Onto Green-Space. Very Clean; With Newer Appliances, Floors, Paint And Bathrooms.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Recreation (Basement) | 6.7 X 3.5 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.47 X 2.53 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 3.78 X 3.47 m |
|
| Kitchen (Ground) | 0 X 0 m | |
| Dining Room (Ground) | 6.98 X 3.32 m |
|
| Living Room (Ground) | 6.98 X 3.32 m |
|
Broker: SUTTON GROUP QUANTUM REALTY INC.MLS®#: W8042270
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type