Menu
#20 - 2021 Sixth Line, Oakville, ON L6H 4S2



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
3 bed
3 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,500
Leased Price:
$3,500
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Level | 1 |
| Exterior | "Vinyl Siding" |
| Property Tax | $0 |
| Basement | Finished |
| Dir/Cross St | Upper Middle Rd And Sixth Line |
Description
Welcome to this Bright & Spacious 3 Bedroom, 3 Bath, 2 Story Condo Townhouse Located in the Highly Desirable area of Oakville. The Main Floor Offers an Open Concept layout with a Large Living Dining room combo featuring a Corner Gas Fireplace and very well lit. All Three Bedrooms are Generously Sized with Large Custom Wardrobes. The Finished Basement Offers the 2nd Full Bath complete with a large Jacuzzi Soaker Tub & an Additional Room which can be Used as a Den. No Hassle of cutting grass. A great School district! Sheridan College is close by. Clean home, Freshly Painted! No Pets. Non smokers only! Partially Furnished. List of items available.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Basement) | 4.26 X 3.65 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 4.34 X 3.66 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 4.34 X 3.73 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 5.7 X 4.5 m |
|
| Kitchen (Main) | 5.1 X 2.6 m |
|
| Dining Room (Main) | 2.99 X 2.7 m |
|
| Living Room (Main) | 4.7 X 4.5 m |
|
Broker: RE/MAX REAL ESTATE CENTRE INC.MLS®#: W7035326
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type