Menu
#12 - 2321 Parkhaven Boulevard, Oakville, ON L6H 7S3



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
3 bath
2parking
sqft *
Leased
List Price:
$3,100
Leased Price:
$3,100
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Highlights
| Property Type | Condo Townhouse |
| Maintenance Fees | $0 |
| Total Parking Spaces | 2 |
| Level | 1 |
| Exterior | Brick |
| Property Tax | $0 |
| Basement | None |
| Dir/Cross St | Dundas/Trafalgar |
Description
Don't Miss The Opportunity To Live In A Beautiful 3 Level Townhouse With 2 Bed , 3 Bath In River Oaks Area In The Oakville City. This Townhome Has Been Immaculately Maintained With Hardwood On The Main Floor And Tile In The Kitchen/Dining Area. 2 Large Primary Bedrooms With 4-Piece Ensuite And Big Closets. There Is An Extra-Large Main Floor Entryway With Plenty Of Storage And Your Laundry Facilities With Direct Access To Your 2-Car Garage. Walking Distance To The Keg, Longos, Starbucks And More. Conveniently Close To Shops, Schools, Go Train, Hwy 403, Qew.
Extras
Fridge, Stove, Built-In Microwave, Built-In Dishwasher, Washer, Dryer, All Elfs, All Window Coverings, Gdo + RemotesDetails
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Phys Hdcap-Equip | No |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Third) | 3.96 X 3.05 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 4.88 X 3.66 m |
|
| Kitchen (Second) | 2.44 X 3.35 m |
|
| Dining Room (Second) | 3.05 X 3.35 m |
|
| Living Room (Second) | 5.49 X 4.57 m |
|
Broker: RIFE REALTYMLS®#: W8063738
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type